Czy bieganie pomaga w spalaniu niepotrzebnego tłuszczu? Niewątpliwie, iż tak! Bieg to również jeden spośród najskuteczniejszych treningów dla własnego układu sercowo-naczyniowego, jaki również umożliwia pozbyć się niepotrzebnych kalorii – w stosunkowo niedługim okresie spalimy ich rzeczywiście wiele. To natomiast nie znaczy, iż każdy typ biegu pomoże nam wyszczupleć. Co należy wiedzieć, gdy chcesz pozbyć się niepotrzebnych kilogramów uprawiając jogging?

Nim zaczniemy biegowe odchudzanie

Nie da się przytyć w czasie biegania. Gdy ktoś powiedział nam, iż biegał oraz utył, to odpowiedzialność za to nie ponosi sam trening, lecz niewłaściwa dieta i nadmiar zjadanych kalorii. Zadajesz sobie pytanie: czy biegając schudnę? Zakładając, iż w ciągu biegu spalamy pokazowo w czasie godziny 600 kcal (ilość wypalanych kcal zależy np. od masy, wieku oraz innych zdolności) oraz nie zwiększamy energetyczności własnych pokarmów musimy chudnąć. Przyjmuje się, iż aby średnio stracić na wadze 1 kg, należy spalić 7000 kcal.

Intensywnie na co dzień

Gdy chcesz wyszczupleć musisz być cierpliwy. Rzucenie się na bieganie dzień w dzień po 30-60 minut, gdy wcześniej tego nie robiłeś będzie dla twojego systemu destrukcyjne oraz możesz nabawić się kontuzji przeciążeniowej. Nie wspominając o tymże, iż kontuzji nabawi się też twoja głowa. Najistotniejsza jest systematyczność oraz okres trwania treningu i jego intensywność. Rezerwuj na aktywność godzinę oraz choćby gdy rozpoczynasz od marszobiegów, spędź na dworze cały tenże okres sterując proporcjami biegu do marszu oraz uwzględniając własne nastawienie.

Jak długo biegać, aby wyszczupleć?

W ogromnej mierze zależy to od pory wysiłku i jedzonych wcześniej pokarmów i obecnego składu ciała. Gdy na zajęcia wybieramy się po południu czy zmrokiem, to w pierwszej kolejności system wykorzystuje siłę z cukrów zjedzonych w czasie dnia. Skupiły się one w mięśniach w formie glikogenu. Z zasady przyjmuje się, iż poprzez pierwsze 20-30 minut system w ok. 80 procentach wykorzystuje energię z cukrów, natomiast w ok. 20 proc. z tłuszczy.

Ile kilogramów można schudnąć, biegając?

Ile można schudnąć, biegając? Poprzez miesiąc można zrzucić ok. 4 kg. Należy natomiast pamiętać, iż obniżka tkanki tłuszczowej zależy od intensywności oraz czasu biegania, pokonanego dystansu, liczby oraz długości przerw zrobionych w trakcie wysiłku, natomiast też innych elementów, takich jak: waga ciała biegacza, ilość tkanki mięśniowej oraz tłuszczowej w systemie i treściwość codziennej diety.