Bieganie to praca ruchowa, jaka w prawdzie nie potrzebuje specjalnych przygotowań lub nakładów pieniężnych. Ważna jest motywacja oraz zrobienie pierwszego kroku w ogrzewającym truchcie. Niewątpliwie nie można zapomnieć o właściwym obuwiu lub odpowiednim stroju, natomiast za najistotniejszy spośród elementów dobrego treningu uznaje się chęć do rozpoczęcia wyzwania. Bieganie to przede wszystkim szybkie oraz widoczne rezultaty. Rezultaty owe, co istotne, nie dotyczą jedynie zalet dla ciała, lecz też również dla ducha!

Bieganie rezultaty przed oraz po

Ile należy ćwiczyć, aby zobaczyć rezultaty? Na bieganie lub inny typ aktywności ruchowej powinniśmy poświęcić przynajmniej 150 minut tygodniowo. Doświadczenia pokazują, iż starczą dwa 75 minutowe treningi w tygodniu, by zminimalizować zagrożenie zachorowania na choroby układu krążenia o 40 proc., lecz najlepsze efekty osiąga się przeznaczając na ćwiczenia prawie 300 minut tygodniowo. Pamiętajmy, iż dobry trening potrzebuje dobrego przygotowania. Poza właściwym obuwiem należałoby zainwestować w sprzęt, jaki uprzyjemni samo bieganie oraz pozwala monitorować jego efekty.

Bieganie – rezultaty po tygodniu treningów

Początkujący biegacze powinni trenować nie częściej aniżeli 4 razy w tygodniu. Zapewne w ciągu jednego treningu nie będziesz w stanie przebiec w określonym tempie 15 minut oraz będziesz przerywać bieg spacerem (w schemacie 2 min biegu na 1 min marszu x 5). Przyjmijmy zatem, iż podczas indywidualnego treningu przebiegniesz 10 minut zatrzymując średnią szybkość 10 km/h. Znaczy to, iż jednego dnia spalisz 140 kcal. Wartość ta nie przyjmuje kalorii straconych w momencie marszu, natomiast jedynie w trakcie biegania.

Bieganie – rezultaty ćwiczeń aerobowych

Bieganie uznawane jest za jedno spośród najlepszych ćwiczeń aerobowych. Podczas godziny biegu możesz spalić choćby 900 kalorii. Codzienne treningi mogą spowodować więc szybką stratę masy. Niewątpliwie nie każdy (natomiast już na pewno nie początkujący) może biegać godzinę bez jakichś przerw, więc rezultaty u każdego biegacza będą się od siebie różniły. Co ważne – ciężko założyć, po jakim czasie się pojawią, co na pewno nie pociesza niecierpliwców.

Odchudzanie poprzez bieganie

Rezultaty biegania po miesiącu to szczuplejsza figura. Gdy biegamy systematycznie, np. 3 razy w tygodniu oraz przestrzegamy reguł prawidłowego żywienia, to wyszczuplejemy ok. 5 kilogramów. Niewątpliwie tempo chudnięcia dla każdego będzie indywidualne, lecz możemy przewidzieć, iż 5 kg mniej to rezultaty biegania po miesiącu. Bieganie to jedna spośród aktywności, jakie są szczególnie efektywne w zmniejszaniu kilogramów.